Akredytacje na beatyfikację kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej od 9 sierpnia

9 sierpnia Katolicka Agencja Informacyjna rozpocznie przyjmowanie wniosków akredytacyjnych na obsługę prasową uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Centrum Prasowe usytuowane będzie w Centrum Opatrzności Bożej, tuż obok Świątyni, w której 12 września wyniesieni na ołtarze zostaną Prymas Tysiąclecia i Matka Czacka.

Wspólna beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Uroczystościom beatyfikacyjnym będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża publicznie ogłosi dekrety beatyfikacyjne.

Na zlecenie Archidiecezji Warszawskiej za Centrum Prasowe odpowiadać będzie Katolicka Agencja Informacyjna. KAI przeprowadzi także proces akredytacji dziennikarzy chcących na miejscu relacjonować to wydarzenie. CP zlokalizowane zostanie w Centrum Opatrzności Bożej przy Świątyni Opatrzności Bożej.

Przyjmowanie akredytacji rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do 31 sierpnia włącznie. Na stronie www.ekai.pl/akredytacje opublikowany zostanie formularz akredytacyjny – w formacie pdf – który wypełnić powinien każdy pracownik mediów chcący skorzystać z Centrum Prasowego. Po wypełnieniu i podpisaniu dokumentu należy go wysłać na adres akredytacje@ekai.pl.

Do dyspozycji dziennikarzy będą recepcja, dwie sale prasowe z transmisją obrazu i dźwięku uroczystości, dostępem do internetu (bezprzewodowego i LAN), jak również materiały prasowe w wersji elektronicznej i papierowej (homilie, wystąpienia i inne). W Centrum Prasowym planowane są także spotkania z ekspertami i briefingi związane z przebiegiem uroczystości. Pocztą elektroniczną zarejestrowani pracownicy mediów otrzymywać będą najważniejsze informacje, opracowania oraz inne teksty, które ułatwią obsługę uroczystości.

Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne przebywając w Centrum Prasowym każdy pracownik mediów zobowiązany będzie do zasłaniania ust i nosa oraz zachowywania dystansu od innych osób. Prócz tego także liczba osób mogących przebywać w Centrum Prasowym jest ograniczona. Organizatorzy proszą redakcje, by w miarę możliwości ograniczyły liczbę swoich przedstawicieli, którzy wnioskować będą o akredytację prasową.

Akredytacja nie upoważnia do wejścia do Świątyni Opatrzności Bożej w trakcie trwania uroczystości a jedynie do Centrum Prasowego oraz poruszania się po placu przed Świątynią.

W Świątyni Opatrzności Bożej przebywać będą tylko osoby realizujące transmisję uroczystości oraz ograniczona grupa fotoreporterów. Akredytacje dla fotoreporterów wydawać będzie Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej.

Dziennikarze, którzy chcieliby otrzymywać jedynie informacje prasowe a nie przewidują obecności w Centrum Prasowym, będą mogli zapisać się na specjalną listę mailingową.

Biuro Akredytacji Katolickiej Agencji Informacyjnej rozpocznie swoje funkcjonowanie 9 sierpnia o godz. 10.00. Będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. Do dyspozycji dziennikarzy będzie oddelegowany pracownik, którzy udzielał będzie niezbędnych wyjaśnień i informacji.