Białystok. II spotkanie z cyklu „ABC Wyszyńskiego”

24 lutego, w poniedziałek, o godz. 18.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, w ramach cyklu „ABC Wyszyńskiego” odbędzie się spotkanie zatytułowane „Wyszyński i jego model katolicyzmu ludowego”. Będzie ono przygotowaniem do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. „Te wieczory mają być pomocą dłuższego procesu przygotowania do beatyfikacji, która dobrze byłoby, aby nie była jednodniowym wydarzeniem, ale permanentnym odniesieniem do nauczania kard. Prymasa, który jest wzorem świętości na dziś, także dla młodych pokoleń” – podkreśla ks. abp Tadeusz Wojda.

Program spotkania:

Prowadzenie: Dorota Sokołowska
Wystąpienie:
redaktor Paweł Lisicki, Wyszyński i jego model katolicyzmu ludowego
Fragment filmu
 „Tajemnica tajemnic
Dyskusja
Koncert:
 recital pieśni maryjnych
Wystawa towarzysząca:
„Rodzina Bogiem silna”

„ABC Wyszyńskiego” to cykl spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego organizowanych w ramach przygotowania do beatyfikacji. Celem spotkań jest przybliżenie wiernym Archidiecezji Białostockiej osoby i duchowego przesłania Prymasa. Cykl obejmuje wystawy, koncerty, filmy oraz wykłady i debaty  osób znających sylwetkę Kardynała.

Wydarzenie powstało z inicjatywy Arcybiskupa Metropolity, którego współorganizatorami  są Studium Teologii w Białymstoku PWTW, Katedra Teologii Katolickiej UwB, Civitas Christiana, Klub Inteligencji Katolickiej, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

Tematy kolejnych spotkań:

Marzec 2020: Prymas Wyszyński wobec komunizmu i komunistów

Kwiecień 2020:Praca – przymus czy szansa?

Maj 2020: Mój Prymas – mój Ojciec

Czerwiec 2020: Białostockie ślady Prymasa Tysiąclecia

 

archibial.pl/kk

 

 

Data

lut 24 2020
Expired!

Czas

18:00 - 20:00