Warszawa. Gra terenowa śladami kard. Wyszyńskiego

W przeddzień beatyfikacji, 11 września przy Domu Arcybiskupów Warszawskich rozpocznie się gra miejska o kard. Stefanie Wyszyńskim. Do udziału w niej jest zaproszona młodzież, ale również dorośli.

Gra terenowa pozwoli lepiej poznać osobę kard. Wyszyńskiego oraz miejsca w Warszawie związane z nim. Mogą wziąć w niej udział dorośli, młodzież i dzieci od 8 roku życia, po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie internetowej: sladamiprymasa.pl – tam zakłada się drużynę, ale można dołączyć również do innej.

Oficjalnie gra zacznie się 11 września o godz. 10:00 przy Domu Arcybiskupów Warszawskich, ale będzie można wziąć w niej udział również innego dnia, aż do niedzieli 19 września. Cała gra trwa około 2 godziny.

– Z powodów sanitarnych, gra odbędzie się przy użyciu telefonów i nie wymaga kontaktu z innymi osobami. Zachęcamy do przyjścia z rodziną, przyjaciółmi lub znajomymi. Gwarantujemy ciekawą przygodę, rywalizację i nagrody – zachęca Fundacja Orszak Trzech Króli.

Pierwszą grę terenową młodzi wolontariusze z Orszaku Trzech Króli zorganizowali dwa lata temu, tuż przed pandemią koronawirusa. – Chcieli zrobić coś wyjątkowego dla młodzieży orszakowej z Polski, która miała przyjechać na Zjazd Orszaków w marcu 2020 roku do Domu Arcybiskupów Warszawskich – tłumaczą organizatorzy.

Młodzież przygotowała wówczas dwa scenariusze gry – jeden związany z ważnymi dla Prymasa Tysiąclecia miejscami w Warszawie, a drugi opowiadający historię jego życia. – Uczestnictwo w grze dało możliwość młodym ludziom poznać historię Prymasa Tysiąclecia, a także warszawskie Stare Miasto – podkreślają.

Data

wrz 11 2021
Expired!

Czas

10:00 - 12:00