Zakopane. Koncert poświęcony pamięci Prymasa Wyszyńskiego

KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI IN MEMORIAM to koncert literacko-muzyczny poświęcony pamięci Prymasa Tysiąclecia w 120 rocznicę Jego urodzin i z okazji zbliżającej się beatyfikacji Kardynała.

Koncert odbędzie się 8 sierpnia 2021 o godz. 20:00 w pięknym wnętrzu Narodowego Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. To właśnie tu znajduje się cudowna figura Matki Boskiej Fatimskiej, podarowana kościołowi przez kardynała Wyszyńskiego.

Wśród wykonawców artyści Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyrekcją Agnieszki Kreiner, solistki Maria Małgorzata Złotek, Ewa Walkowska, Katarzyna Pawlikowska oraz aktor Teatru Witkacego Krzysztof Najbor.

W programie poezja ulubionego poety Kardynała – Cypriana Kamila Norwida, fragmenty pamiętników i homilii Stefana Wyszyńskiego oraz najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej, skomponowane m. in. przez Johanna Sebastiana Bacha, Charlesa Gounoda, Stanisława Moniuszkę.

Nie zabraknie również wspomnienia o pobycie Stefana Wyszyńskiego na Podhalu. Wieczór rozpocznie ulubiony hymn prymasa „Gaude Mater Polonia”, zakończy zaś wspólne odśpiewanie „Czarnej Madonny”.

 

Data

sie 08 2021
Expired!

Czas

20:00 - 22:00