Na adoracji i w ciszy. Księża archidiecezji warszawskiej przygotowują się do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego

Adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu w intencji o dobre przygotowanie i obfite owoce beatyfikacji kard. Wyszyńskiego – w takiej formie księża archidiecezji warszawskiej będą przygotowywali się duchowo do wyniesienia na ołtarze Prymasa Tysiąclecia.

Adoracje będą odbywały się w każdy czwartek marca w trzech wyznaczonych kościołach: w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie – gdzie spoczywają doczesne szczątki przyszłego błogosławionego – oraz w dwóch kościołach poza Warszawą.

W archikatedrze adoracja rozpoczynać się będzie o godz. 21.00, natomiast w kościołach: św. Anny w Grodzisku Mazowieckim i  św. Mikołaja w Grójcu o godz. 20.00. – Księża będą modlić się o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, także w duchu wdzięczności za otrzymane z jego rąk święcenia kapłańskie. Starsze pokolenie otrzymało je z rąk kard. Wyszyńskiego, młodsze przez posługę jego następców – mówi ks. Tadeusz Sowa, moderator wydziałów duszpasterskich warszawskiej kurii.

W czasie wieczornej modlitwy księży, archikatedra i dwa pozostałe kościoły będą otwarte, dlatego na adorację przed Najświętszym Sakramentem zaproszeni są wszyscy.

Terminy adoracji: 12 marca, 19 marca, 26 marca;

xps, awo/archwwa.pl/ kk