„Ojciec wolnych ludzi”. Nowa książka o Prymasie Wyszyńskim „z dedykacją dla młodzieży”

Książka Pawła Zuchniewicza „Ojciec wolnych ludzi” to beletryzowana biografia kard. Stefana Wyszyńskiego. Wydawnictwo Stacja7 opracowało wznowienie tej publikacji w nowoczesnej szacie graficznej, atrakcyjnej dla młodego czytelnika. Książka jest już dostępna w przedsprzedaży na Dobroci.pl.

Młodzież pyta, prymas odpowiada

Nowe wydanie, poza pierwotną treścią wydaną w roku 2011 przez wydawnictwo Znak, zawiera oryginalny suplement. Przygotowany przez Wydawnictwo Stacja7 “bonus” ma charakter ponadczasowej “rozmowy z Prymasem”, w której pytania zadają czytelnicy portalu Stacja7.pl, a odpowiedzi, opracowanych przez Pawła Zuchniewicza w oparciu o fragmenty różnych pism – “udziela” sam kard. Stefan Wyszyński.

Zarówno pierwotna treść książki, jak i dodatek współtworzony z młodymi użytkownikami portalu Stacja7.pl, stanowią wartościowe i unikatowe w formie materiały służące zapoznaniu się z nauką Prymasa Tysiąclecia przez ludzi młodych. Obecne na rynku pozycje poświęconej postaci kardynała Wyszyńskiego są raczej skierowane do „dojrzałego” czytelnika lub wręcz są to opracowania naukowe. Naszym zdaniem istnieje duża potrzeba, by życie Prymasa Tysiąclecia znała także młodzież. Książka „Ojca Wolnych Ludzi” w tej nowej odsłonie, pokazuje przepiękne i jednocześnie bardzo trudne życie Prymasa ale także pokazuje jakim był człowiekiem, przebija tam mądrość, niebanalna ironia, zaskakujący humor, ale też ojcowskie ciepło i troska – podkreśla Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7 i prezes Wydawnictwa Stacja7.

Książka została wydana pod honorowym patronatem Archidiecezji Warszawskiej. Można ją zamawiać  w przedsprzedaży na poświęconej jej stronie ojciecwolnychludzi.stacja7.pl oraz w księgarni internetowej Dobroci.pl.