„Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze”. Instytut Maryjny zaprasza na ostatnie spotkanie

„Po prostu beatyfikacja, po prostu błogosławiony!” – to tytuł ostatniego spotkania w cyklu „Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze”’. Odbędzie się ono już w środę, 27 listopada o godz. 18:30 w Jasnogórskim Instytucie Maryjnym. Poprzedzi je Msza św. w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego o dobre przygotowanie i błogosławione owoce czerwcowej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

W oczekiwaniu na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, podążamy jego śladami, szukając najlepszych sposobów skorzystania z daru jego życia i świętości. Jasnogórski Instytut Maryjny od kilku miesięcy zaprasza do odkrywania duchowej drogi Prymasa, której zwieńczeniem jest ogłoszenie go przez Kościół Świętym.

Ósme spotkanie z cyklu „Jasnogórski Prymas w drodze na ołtarze” jest okazją do spojrzenia na niego w perspektywie błogosławieństw, czyli po prostu szczęścia. Przyszły błogosławiony pozostawił nam swoistą receptę na jego osiągnięcie, zarówno w wymiarze osobistym, ale także w odniesieniu do wspólnoty Kościoła i Narodu.

Program duszpasterski, ale także program społeczny zainicjowany przez Prymasa kilkadziesiąt lat temu, czyli konkretne wskazania i inicjatywy, takie jak: Jasnogórskie Śluby Narodu, Wielka Nowenna, Millenijny Akt oddania Matce Bożej, współcześnie domagają się ponownego odczytania. Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego jest przynagleniem do spojrzenia na jego duchową i duszpasterską spuściznę, a pozostawiony nam przez niego program możemy odczytywać jako wskazanie drogi prawdziwego błogosławieństwa.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu: „Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze” będzie ostatnim. Od lutego 2019 roku zorganizowaliśmy w Instytucie Maryjnym na Jasnej Górze osiem pięknych spotkań ze świadkami życia i wielkości Prymasa Tysiąclecia. Wysłuchaliśmy pasjonujących opowieści i przeszliśmy pewną duchową drogę. Od stycznia 2020 roku rozpoczniemy nowy cykl spotkań przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie z dziękczynieniem za beatyfikację na Jasnej Górze – 26 sierpnia. Dlatego 27 listopada chcemy podsumować dotychczasowy cykl katechez i zadać sobie kilka ważnych pytań: czy istotnie traktujemy program Prymasa jako wiarygodny sposób realizacji misji Kościoła w świecie? W jaki sposób z programem Prymasa docierać do ludzi współczesnych? Jakiego języka używać do komunikowania „starej i sprawdzonej, choć wciąż nowej” maryjnej drogi Prymasa Tysiąclecia?

Swoim doświadczeniem w tym zakresie podzielą się w środę 27 listopada:

  • Ks. biskup Andrzej Przybylski, z Częstochowy;
  • o. Stanisław Przepierski OP – autor przygotowywanych czytanek majowych, inspirowanych nauczaniem Prymasa Wyszyńskiego,
  • Aneta Liberacka – redaktor naczelna Stacji 7, zaangażowana także w tworzenie strony internetowej www.beatyfikacja.info
  • a także prowadząca spotkanie – Małgorzata Bartas-Witan, dziennikarka Polskiego Radia

Wcześniejsze spotkania z cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze” >>> dostępne tutaj